15.11.2022- STOP STAV. Už toho do vánoc nestihneme více ušít. U objednávek / výrobky které musíme ušít/ přijatých do 11.11.2022 garantujeme dodání do vánoc. Průběžně budeme dosazovat i výrobky dostupné ihned. Sledujte naší FB stránku. Poslední balíčky odesíláme 12.12.2022. Od 13.12.2022- 2.1.2023 DOVOLENÁ.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
PO-PA 9:00-17:00 h
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
01.01.2017
Nejčastější dotazy
  Jak mám naučit sphynxe na obleček ? Pro každé zvíře je oblékání nepřirozené a je úplně normální, že ze začátku sphynx přepadává, zkamení, náš Mío ... číst celé
Zobrazit všechny novinky

 

 

 

 

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Sphynx
  4. Ukrajinský Levkoy
08.08.2021
Sphynx

Ukrajinský Levkoy

Čtvrtým bezsrstým plemen u nás je Ukrajinský Levkoy.
******
Ukrajinský levkoy je relativně nové plemeno koček. První koťátka byla vyšlechtěna ukrajinskou chovatelkou jménem Biryukova Elena Vsevolodovna. V současné době je další chov veden především chovnou stanicí Island of Love ze St. Petersburgu, která pokračuje v dalším šlechtění tohoto plemena.
Toto plemeno bylo vytvořeno spojením plemena Scottish fold, po kterých mají především tvar uší, a donského sphynxe, od kterých mají své nahé geny. Typickým znakem plemena je osvalené tělo lehce zakulaceného tvaru, pozvolna se zvedající linie zad, silnější dlouhé nohy a hlava, která má z pohledu shora tvar pentagonu, z profilu pak téměř rovnoběžnou linii nosu a čela. Uši mohou mít jak rovné, tak s ohybem.
Většina koťat se rodí nahá nebo s lehkým osrstěním, je tedy důležité mít je v teplé místnosti a pokud možno je držet mimo průvan.
Povahově jsou to přátelské kočky, které jsou společenské, ale nevtíravé. Nedožadují se neustále pozornosti, ale rády si hrají a pozornost rychle odmění předením a láskou. Někteří lidé se jich kvůli jejich vzhledu mohou bát, ale levkoyové jsou opravdu milující a mazlivé plemeno.
Obecně tyto kočky nevyžadují nadstandardní péči. Doporučuje se je krmit suchým krmivem s vysokou energetickou hodnotou (podobně jako sphynx). Co se týče koupání, je potřeba pouze u koček, které jsou narozeny nahé, osrstění levkoyové o sebe pečují samy.
 
fota mé vlastní :) 
 
 
 
Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli