Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
PO-PA 9:00-17:00 h
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
01.01.2017
Nejčastější dotazy
  Jak mám naučit sphynxe na obleček ? Pro každé zvíře je oblékání nepřirozené a je úplně normální, že ze začátku sphynx přepadává, zkamení, náš Mío ... číst celé
Zobrazit všechny novinky

Naše skupiny na FB:

SPHYNX MANIA

CatZone & PinkRebel

 

 

 

 

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Sphynx
  4. Ukrajinský Levkoy
08.08.2021
Sphynx

Ukrajinský Levkoy

Čtvrtým bezsrstým plemen u nás je Ukrajinský Levkoy.
******
Ukrajinský levkoy je relativně nové plemeno koček. První koťátka byla vyšlechtěna ukrajinskou chovatelkou jménem Biryukova Elena Vsevolodovna. V současné době je další chov veden především chovnou stanicí Island of Love ze St. Petersburgu, která pokračuje v dalším šlechtění tohoto plemena.
Toto plemeno bylo vytvořeno spojením plemena Scottish fold, po kterých mají především tvar uší, a donského sphynxe, od kterých mají své nahé geny. Typickým znakem plemena je osvalené tělo lehce zakulaceného tvaru, pozvolna se zvedající linie zad, silnější dlouhé nohy a hlava, která má z pohledu shora tvar pentagonu, z profilu pak téměř rovnoběžnou linii nosu a čela. Uši mohou mít jak rovné, tak s ohybem.
Většina koťat se rodí nahá nebo s lehkým osrstěním, je tedy důležité mít je v teplé místnosti a pokud možno je držet mimo průvan.
Povahově jsou to přátelské kočky, které jsou společenské, ale nevtíravé. Nedožadují se neustále pozornosti, ale rády si hrají a pozornost rychle odmění předením a láskou. Někteří lidé se jich kvůli jejich vzhledu mohou bát, ale levkoyové jsou opravdu milující a mazlivé plemeno.
Obecně tyto kočky nevyžadují nadstandardní péči. Doporučuje se je krmit suchým krmivem s vysokou energetickou hodnotou (podobně jako sphynx). Co se týče koupání, je potřeba pouze u koček, které jsou narozeny nahé, osrstění levkoyové o sebe pečují samy.
 
fota mé vlastní :) 
 
 
 
Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli