Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
PO-PA 9:00-17:00 h
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
01.01.2017
Nejčastější dotazy
  Jak mám naučit sphynxe na obleček ? Pro každé zvíře je oblékání nepřirozené a je úplně normální, že ze začátku sphynx přepadává, zkamení, náš Mío ... číst celé
Zobrazit všechny novinky

Naše skupiny na FB:

SPHYNX MANIA

CatZone & PinkRebel

 

 

 

 

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Péče o Sphynx
  4. Než si pořídím koťátko sphynx- 1.část
02.09.2023
Péče o Sphynx

Než si pořídím koťátko sphynx- 1.část

Zvažujete pořízení naháčka a nevíte si rady, jak vybrat CHS?

Před pořízením koťátka, je dobré si zjistit  co nejvíce informací. Před 13 lety tolik možností nebylo jako je nyní. Podle nových pravidel Facebooku je prodej zvířat zakázán, proto z facebookových skupin zmizela nabídka koťátek. Naše sphynx skupina SPHYNX MANIA

Při výběru chovatelské stanice se nelimitujte lokalitou, někdy je dobré si pro koťátko zajet přes půlku republiky. Ptejte se po skupinách, sondujte na internetu.

Když už objevíte CHS, která Vás zaujme, nebojte se zeptat na vše, co vás zajímá. Ptejte se, jak dlouho chová, kolika početný je vrh, jak koťátka žijí. Nechte si poslat fotografie a rodokmeny rodičů, někteří chovatelé posílají i videa. Zajímejte se o testy rodičů, standart – Felv, Fiv, u kanaďanů HCM./ Vše o HCM/ Čím krmí, zda koupe atd. Na veškeré Vaše dotazy, by Vám měl chovatel odpovědět.

Připravte se, že i chovatel Vám položí otázky. Proč zrovna plemeno sphynx. Zda už máte doma nějaké zvířátko. Jak moc je časově náročné Vaše povolání a jiné. Vyžádá si fotografie Vašich mazlíků a domácnosti. Máte-li venkovní kočičku, která chodí do bytu, můžou vyžadovat i po Vás testy např. Felv a Fiv. Někteří chovatelé preferují i osobní setkání před rezervací kotěte.

Pamatujte, že solidní chovatel se neschovává za názvem chovatelské stanice! Nikdy Vám kotě nepředá na benzínce nebo v nákupním centru. Bez problému Vám předloží doklad o registraci CHS. Kotě do nového domova odchází vždy starší 12 týdnů,(nově u FIFE starší 14 týdnů), standardně chovatelé pouští sphynxíky do nového domova až okolo 15 týdne. Kotě musí být 2X očkované a 3x odčervené. Kotě je čisté, bez známek onemocnění (čistý zadeček, uši, žádné výtoky z očí ani z čumáčku), není mu vidět páteř, kůže nesmí působit dehydrovaně. Chovatel může být registrován u FIFE, BOEC, TICA. /organizace kde je chovatel registrován, není zárukou kvality CHS, vždy je vše o lidech/.

Kolik stojí sphynx? Cena se také liší, ale začíná na nějakých 25 tisíc za mazlíčka.

Mazlíček- kotě je již při odběru vykastrované, nebo je podmíněna kastrace do určitého věku sphynxe.

Cena za chovné zvíře je mnohem vyšší, odvíjí se od kvality linie atd. Cena může být i 4 tisíce euro.

Přeji Vám šťastnou ruku při výběru. Nezapomeňte, že si pořizujete parťáka, na cca 15 let. Sphynx je neuvěřitelný závisláček a přísavka. Je zvědavý u všeho musí být, vše musí vidět a někteří musejí i vše okomentovat a mít poslední slovo. Jsou jako děti.

Sphynx je vysoce návykový, sphynx je životní styl…..

Za poskytnuté fotografie děkuji CHS SMARAGD / mají aktuálně koťátka/

https://www.smaragdsphynx.cz/

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli